W sytuacji, gdy odchodzi ktoś bliski i pozostawia najbliższym majątek może to rodzić różne następstwa prawne w tym podatkowe. W takich okolicznościach spadkobiercy nie są przygotowani do podejmowania odpowiednich decyzji i najczęściej nie znają wszystkich swoich praw a przede wszystkim obowiązków jakie na nich ciążą.

Jeżeli spadkodawca prowadził działalność gospodarczą samodzielnie lub był udziałowcem spółek kapitałowych (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) lub osobowych (np. spółka jawna, spółka komandytowa) skala problemów do rozwiązania rośnie w sposób bardzo istotny. Wówczas rodzą się liczne pytania i dylematy.
Przyjąć czy odrzucić spadek ?
Czy spadkodawca zostawił więcej długów niż majątku?
Czy kontynuować działalność gospodarczą zmarłego czy ją zlikwidować ?
Czy spadkobierca musi rozliczyć podatki spadkodawcy i zapłacić je do urzędu skarbowego ?
Czy spadkobierca ma prawo ubiegać się o zwrot nadpłaty po zmarłym spadkodawcy ?
Czy spadkobierca odziedziczy długi podatkowe spadkodawcy ?
Czy spadkobierca może być udziałowcem w spółce zmarłego spadkodawcy ?
Jakie skutki prawne i podatkowe wywoła sprzedaż majątku nabytego w drodze dziedziczenia ?
Co to jest zachowek, komu przysługuje i w jakiej wysokości ?

Skutecznej pomocy w odpowiedzi na tak liczne pytania należy szukać u doświadczonego doradcy podatkowego, który oprócz rozległej wiedzy merytorycznej posiada także doświadczenie życiowe, pozwalające na rekomendowanie optymalnie najlepszych rozwiązań dla spadkobierców.

Aktualności

Nabór kandydatów na studia - Politechnika Warszawska Filia w…

W związku z zawartą umową o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką „POMORSKI” Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. poniżej informujemy o procesie rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzonym przez uczelnię.

Umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w …

Miło nam poinformować, iż w dniu 26 października 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Płocku została uroczyście podpisana Umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką „POMORSKI” Doradztwo Podatkowe Sp. z o. o.

Zderzenie podczas wyprzedzania, kto ma rację?

Często dochodzi do zderzenia pojazdów, z których jeden podejmuje manewr wyprzedzania, a drugi manewr zmiany kierunku ruchu przez skręcenie w lewo, w celu dojazdu do posesji. Również często mamy do czynienia z błędami w ocenie prawnej, stanowiącej rezultat analizy przebiegu zdarzenia skutkującego zderzeniem manewrujących pojazdów...

Whistleblowing obowiązkowy w instytucjach bankowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie systemu zarządzania ryzykiem i systemu kontroli wewnętrznej, polityki wynagrodzeń oraz szczegółowego sposobu szacowania kapitału wewnętrznego w bankach, instytucje bankowe zostały zobligowane do wprowadzenia specjalnych procedur umożliwiających pracownikom dokonanie anonimowego zgłoszenia...

Ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej…

Dnia 20 września 2017 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zajął stanowisko w sprawie kredytów udzielanych w obcej walucie. W sprawie rumuńskich kredytobiorców wydał wyrok, który może mieć wpływ również na sprawy polskich „frankowiczów”.

Transport konwojowany

Transport konwojowany bez nadzoru ? Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej nie stanowi przykładu poprawnej legislacji. Mogli się o tym przekonać przedsiębiorcy świadczący usługi transportu międzynarodowego, których przewozy zostały zatrzymane na granicy w Świecku, a organ celno-skarbowy zarządził konwojowanie przewozu towarów do miejsca przeznaczenia towarów na terenie...

Szkolenia

Grupa POMORSKI oferuje usługi szkoleniowe dla firm, spółek prawa handlowego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawdź szczegóły

Kontakt

Siedziba firmy
ul. Chałubińskiego 8, p. 38
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 10 22 111
sekretariat@pomorski.pl
Filia
Plac Obrońców Warszawy 2
09-402 Płock
tel. +48 (24) 364 88 88
sekretariat@pomorski.pl

Zaufali nam

  • Alufest
  • Ponzio
  • Alior Bank
  • Orlen Oil

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 - 2018 Wiesław Pomorski

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Webpiksel.pl