Rozpoczynając działalność gospodarczą należy przede wszystkim zważyć, jaki rodzaj spółki będzie optymalny dla prowadzenia danego biznesu. Wybór odpowiedniej formy prawnej ma kluczowe znaczenie dla sprawnej i bezpiecznej realizacji zamierzonych celów gospodarczych. Ewentualne błędy popełnione na etapie rejestracji Spółek rzutują negatywnie na dalsze ich funkcjonowanie (w tym niewydolność podatkowa).

Wybór rodzaju spółki a następnie jej rejestracja to proces złożony i długotrwały. Wymaga przygotowania odpowiedniej treści umowy spółki oraz dokumentów i czynności towarzyszących, a także wypełnienia licznych formularzy urzędowych w celu przedłożenia do Sądu Rejestrowego.

W powyższym zakresie doradzamy Naszym Klientom, rekomendując wybór optymalnie najlepszych rozwiązań prawnych. Należy podkreślić, iż od rodzaju spółki zależy m.in. dogodność opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej oraz poziom bezpieczeństwa procesów gospodarczych.

Na życzenie Naszych Klientów budujemy modele biznesowe w oparciu o tworzone spółki, odpowiadające bieżącym potrzebom gospodarczym.

W ramach naszych usług proponujemy rejestrację następujących spółek osobowych i kapitałowych, jak również tworzenie struktur spółek.

W ramach świadczenia usług zapewniamy:

  • przygotowanie treści umowy spółki,
  • wypełnienie druków niezbędnych do rejestracji spółki w KRS,
  • złożenie wniosku o nadaniu numeru NIP, REGON, ZUS, GUS,
  • zgłoszenie VAT/VAT UE.

Aktualności

Zdarzenia drogowe

Motto: nie wystarczy mieć rację, aby przeżyć Podstawowego założenia nie zmieni ani prawo, ani też poziom postępowań w sprawach wypadków drogowych.

Prezydencka pomoc dla kredytobiorców

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Głównym celem wprowadzanej nowelizacji jest modyfikacja procedury przydzielania pomocy finansowej osobom, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy...

Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Wezwanie do zapłaty skierowane do dłużnika powinno być sporządzone na piśmie oraz spełniać wszelkie wymagania prawne. Dobrze sporządzone wezwanie do zapłaty stanowi dowód w sprawie sądowej o dochodzoną przed sądem należność. 

Przedawnienie roszczenia a obowiązek podatkowy.

Podatnik zwrócił się do dyrektora Krajowej Informacji Podatkowej z zapytaniem czy przy przedawnionych roszczeniach powstaje obowiązek podatkowy.

Niedopuszczalna kontrola krzyżowa przy rozpatrywaniu wniosku…

Wyrokiem z dnia 18 maja 2017 r. w sprawie I FSK 201/17 Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że niedopuszczalne jest przeprowadzenie kontroli krzyżowej przy rozpatrywaniu wniosku o zwrot VAT.

Spłata kredytu konsumpcyjnego lub pożyczki prywatnej a prawo…

Zdaniem dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej przeznaczenie pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu konsumpcyjnego czy też prywatnej pożyczki, nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej pdof)...

Szkolenia

Grupa POMORSKI oferuje usługi szkoleniowe dla firm, spółek prawa handlowego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawdź szczegóły

Kontakt

Siedziba firmy
ul. Chałubińskiego 8, p. 38
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 10 22 111
sekretariat@pomorski.pl
Filia
Plac Obrońców Warszawy 2
09-402 Płock
tel. +48 (24) 364 88 88
sekretariat@pomorski.pl

Zaufali nam

  • Alufest
  • Ponzio
  • Alior Bank
  • Orlen Oil

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 - 2017 Wiesław Pomorski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Webpiksel.pl