Zespół Pomorski Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. tworzą doświadczeni doradcy podatkowi i konsultanci, którzy świadczą kompleksową pomoc podatkową. Wiodącym doradcą podatkowym w naszym zespole, gwarantującym najwyższą jakość świadczonych usług, jest dr Wiesław Pomorski, pionier doradztwa podatkowego w Polsce, wykonujący ten zawód nieprzerwanie od 1990r.

Wiesław Pomorski - dr nauk prawnych, doradca podatkowy (nr wpisu 00023), prezes Zarządu "POMORSKI" Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe Rachunkowości i Podatków na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2007 r. z zakresu podatku VAT.

W latach 1983-1990 pracował w organach administracji publicznej. Od 1990 r. zajmuje się doradztwem podatkowym prowadząc własną Kancelarię Podatkową "POMORSKI". W latach 2007 – 2010 był równocześnie adiunktem w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, wykładając m.in. prawo cywilne, system podatkowy, prawo finansowe oraz ochronę własności intelektualnej.

Od 2002 r. jest członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego. Jest autorem książki pt. Zryczałtowany zwrot podatku VAT dla rolników w polskim prawie podatkowym, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2011 oraz licznych publikacji z zakresu stosowania prawa podatkowego m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Prokuraturze i Prawie.

Specjalizuje się w postępowaniach kontrolnych i podatkowych, w tym sądowej kontroli decyzji, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Aktualności

Prezydencka pomoc dla kredytobiorców

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Głównym celem wprowadzanej nowelizacji jest modyfikacja procedury przydzielania pomocy finansowej osobom, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy...

Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Wezwanie do zapłaty skierowane do dłużnika powinno być sporządzone na piśmie oraz spełniać wszelkie wymagania prawne. Dobrze sporządzone wezwanie do zapłaty stanowi dowód w sprawie sądowej o dochodzoną przed sądem należność. 

Przedawnienie roszczenia a obowiązek podatkowy.

Podatnik zwrócił się do dyrektora Krajowej Informacji Podatkowej z zapytaniem czy przy przedawnionych roszczeniach powstaje obowiązek podatkowy.

Niedopuszczalna kontrola krzyżowa przy rozpatrywaniu wniosku…

Wyrokiem z dnia 18 maja 2017 r. w sprawie I FSK 201/17 Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że niedopuszczalne jest przeprowadzenie kontroli krzyżowej przy rozpatrywaniu wniosku o zwrot VAT.

Spłata kredytu konsumpcyjnego lub pożyczki prywatnej a prawo…

Zdaniem dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej przeznaczenie pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu konsumpcyjnego czy też prywatnej pożyczki, nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt. 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej pdof)...

Błąd w umowie międzynarodowej o unikaniu podwójnego opodatko…

Podwójne opodatkowanie to nałożenie podobnych podatków w dwu lub więcej państwach na tego samego podatnika, z tego samego tytułu i za taki sam okres. W sytuacji, gdy polski przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą za granicą, to jest zobowiązany do zapłacenia podatku zarówno wobec kraju, gdzie firma...

Szkolenia

Grupa POMORSKI oferuje usługi szkoleniowe dla firm, spółek prawa handlowego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawdź szczegóły

Kontakt

Siedziba firmy
ul. Chałubińskiego 8, p. 38
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 10 22 111
sekretariat@pomorski.pl
Filia
Plac Obrońców Warszawy 2
09-402 Płock
tel. +48 (24) 364 88 88
sekretariat@pomorski.pl

Zaufali nam

  • Alufest
  • Ponzio
  • Alior Bank
  • Orlen Oil

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 - 2017 Wiesław Pomorski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Webpiksel.pl