Wiesław Pomorski

dr Wiesław Pomorski

Partner

Doradca podatkowy nr 00023

dr nauk prawnych, doradca podatkowy (nr wpisu 00023), prezes Zarządu "POMORSKI" Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studia Podyplomowe Rachunkowości i Podatków na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2007 r. z zakresu podatku VAT.

W latach 1983-1990 pracował w organach administracji publicznej. Od 1990 r. zajmuje się doradztwem podatkowym prowadząc własną Kancelarię Podatkową "POMORSKI". W latach 2007 – 2010 był równocześnie adiunktem w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej, wykładając m.in. prawo cywilne, system podatkowy, prawo finansowe oraz ochronę własności intelektualnej.

Od 2002 r. jest członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego. Jest autorem książki pt. Zryczałtowany zwrot podatku VAT dla rolników w polskim prawie podatkowym, Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2011 oraz licznych publikacji z zakresu stosowania prawa podatkowego m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Prokuraturze i Prawie.

Specjalizuje się w postępowaniach kontrolnych i podatkowych, w tym sądowej kontroli decyzji, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług.

Michal Pomorski

Michał Pomorski

Partner Zarządzający

Adwokat

Specjalizuje się w prawie podatkowym z uwzględnieniem prawa handlowego. Doradza Klientom w szczególności w zakresie podatku CIT i VAT. Zajmuje się obsługą transakcyjną Klientów, audytowaniem spółek oraz przygotowywaniem strategii i struktur podatkowych. Posiada również doświadczenie w zakresie restrukturyzacji działalności spółek kapitałowych, prowadzi negocjacje i reprezentuje Klientów w sądach administracyjnych i powszechnych. Przewodniczący Koła Młodych Adwokatów przy Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Wojciech Kotowski

Wojciech Kotowski

Ekspert ds. prawnych aspektów ruchu drogowego

Ekspert w zakresie prawnych aspektów ruchu drogowego. Absolwent Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł magistra Administracji Bezpieczeństwa Publicznego. Od 1978 r. zawodowo związany z organami prokuratury, pełni funkcje sekretarza redakcji miesięcznika „Prokuratura i Prawo” wydawanego przez Prokuraturę Krajową oraz redaktora naczelnego miesięcznika „Paragraf na Drodze” wydawanego przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. dr Jana Sehna w Krakowie. Członek Rady naukowej miesięcznika „Orzecznictwo Sądów Apelacyjnych” oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Wojciech opracowuje opinie prawne, kontr opinie oraz analizy w zakresie prawnych i kryminalistycznych problemów ruchu drogowego.  

Autor ponad stu publikacji książkowych oraz komentarzy do ustaw, a także 900 publikacji prasowych (artykułów, glos oraz recenzji). 

Justyna Żbikowska

Justyna Żbikowska

Kierownik Działu Audytu i Postępowań Podatkowych

Kieruje pracami zespołu zajmującego się przeprowadzaniem audytów oraz bieżącym nadzorowaniem poprawności dokonywanych rozliczeń podatkowych. Posiada również doświadczenie w zakresie rozliczeń ZUS oraz ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze podatkowej przedsiębiorców.  

Grzegorz Kobielski

Grzegorz Kobielski

Kierownik Działu Rachunkowości

Kieruje pracami zespołu zajmującego się obsługą księgową spółek prawa handlowego. Przygotowuje i wdraża optymalne rozwiązania księgowe w spółkach. Zajmuje się również bieżącym doradztwem podatkowym na rzecz Klientów. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie obsługi finansowo-podatkowej przedsiębiorców, sprawował również funkcje kierownicze w administracji publicznej.

Piotr Pawelski

Piotr Pawełski

Adwokat

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Doradza klientom z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, w tym zamówień publicznych oraz prawa przewozowego. Posiada doświadczenie w reprezentowaniu przedsiębiorców w skomplikowanych sporach cywilnych i gospodarczych prowadzonych przed sądami powszechnymi.

Paweł Stepień

Paweł Stępień

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się prawem gospodarczym w sferze publicznej i prywatnej. Aktualnie współpracuje z Kancelarią w zakresie prawa upadłościowego, w sprawach upadłości przedsiębiorców, spółek prawa handlowego oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Opracowuje również plany restrukturyzacji dla spółek kapitałowych.

Michał Nowacki

Michał Nowacki

Młodszy Konsultant Podatkowy ds. korporacyjnych

W swojej pracy zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym na rzecz Klientów Grupy POMORSKI oraz uczestniczy w procesach przekształceń podmiotów gospodarczych. Współtworzy plany przekształceń spółek i nadzoruje proces ich wdrażania. Opracowuje biznesplany na potrzeby restrukturyzacji oraz pozyskiwania finansowania projektów biznesowych. Tworzy dokumentację dotyczącą ochrony danych osobowych oraz nadzoruje poprawność funkcjonowania procedur wewnętrznych. Wspiera również pozostałych współpracowników w bieżącej realizacji zadań z zakresu prawa spółek.

Inga Talik

Inga Talik

Asystent prawno-podatkowy

Studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji oraz absolwentka anglojęzycznych studiów magisterskich na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Swoje pierwsze doświadczenie zdobywała w międzynarodowej korporacji w dziale przeprowadzającym badania audytorskie. Uczestniczka warsztatów i szkoleń dążąca do ciągłego poszerzania swojej wiedzy oraz doskonalenia umiejętności.

Współpracuje przy bieżącej obsłudze prawno-podatkowej spółek kapitałowych, wspiera również merytorycznie pozostałych członków zespołu.

Nina Rozanska

Nina Różańska

Asystent prawno-podatkowy

Studentka V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka kół naukowych oraz warsztatów i konferencji z zakresu prawa podatkowego i korporacyjnego, które leży w kręgu jej szczególnych zainteresowań.

W Kancelarii współpracuje przy prawno-podatkowej obsłudze podmiotów fizycznych i prawnych,  przygotowuje projekty opinii prawnych oraz pism procesowych z zakresu prawa cywilnego, wspiera również merytorycznie pozostałych członków zespołu.

Alicja Śmigielska

Alicja Śmigielska

Asystent Zarządu

Absolwentka Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych Politechniki Warszawskiej. Koordynuje przepływ dokumentów i informacji wewnątrz Grupy POMORSKI. Opracowuje projekty opinii podatkowych, zastrzeżenia do protokołów kontroli, odwołania od decyzji czy skargi do WSA i NSA. Wspiera również pozostałych współpracowników w bieżącej realizacji zadań z zakresu prawa spółek.

Anna Olszewska

Anna Olszewska

Doradca podatkowy (nr wpisu 13103)

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, z ponad 10-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem CIT oraz VAT. 

Kontakt: (22)  10-22-111
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Whistleblowing obowiązkowy w instytucjach bankowych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie systemu zarządzania ryzykiem i systemu kontroli wewnętrznej, polityki wynagrodzeń oraz szczegółowego sposobu szacowania kapitału wewnętrznego w bankach, instytucje bankowe zostały zobligowane do wprowadzenia specjalnych procedur umożliwiających pracownikom dokonanie anonimowego zgłoszenia...

Ważne orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej…

Dnia 20 września 2017 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zajął stanowisko w sprawie kredytów udzielanych w obcej walucie. W sprawie rumuńskich kredytobiorców wydał wyrok, który może mieć wpływ również na sprawy polskich „frankowiczów”.

Transport konwojowany

Transport konwojowany bez nadzoru ? Ustawa o Krajowej Administracji Skarbowej nie stanowi przykładu poprawnej legislacji. Mogli się o tym przekonać przedsiębiorcy świadczący usługi transportu międzynarodowego, których przewozy zostały zatrzymane na granicy w Świecku, a organ celno-skarbowy zarządził konwojowanie przewozu towarów do miejsca przeznaczenia towarów na terenie...

Zdarzenia drogowe

Motto: nie wystarczy mieć rację, aby przeżyć Podstawowego założenia nie zmieni ani prawo, ani też poziom postępowań w sprawach wypadków drogowych.

Prezydencka pomoc dla kredytobiorców

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił projekt ustawy o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Głównym celem wprowadzanej nowelizacji jest modyfikacja procedury przydzielania pomocy finansowej osobom, które zaciągnęły kredyt mieszkaniowy...

Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Wezwanie do zapłaty skierowane do dłużnika powinno być sporządzone na piśmie oraz spełniać wszelkie wymagania prawne. Dobrze sporządzone wezwanie do zapłaty stanowi dowód w sprawie sądowej o dochodzoną przed sądem należność. 

Szkolenia

Grupa POMORSKI oferuje usługi szkoleniowe dla firm, spółek prawa handlowego oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Sprawdź szczegóły

Kontakt

Siedziba firmy
ul. Chałubińskiego 8, p. 38
00-613 Warszawa
tel. +48 (22) 10 22 111
sekretariat@pomorski.pl
Filia
Plac Obrońców Warszawy 2
09-402 Płock
tel. +48 (24) 364 88 88
sekretariat@pomorski.pl

Zaufali nam

  • Alufest
  • Ponzio
  • Alior Bank
  • Orlen Oil

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 - 2018 Wiesław Pomorski

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Webpiksel.pl